Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Slavnost kácení máje 2017

Jsme členská obec


Mikroregion OderskoPoodří
Místní akční skupina Regionu Poodří

 

Svaz měst a obcí ČR

 

Spolek pro obnovu venkova

 

Spolupracujeme s

Luboměřský zpravodaj

Luboměřský zpravodaj 2/2020

Studie křižovatky u kostela sv. Vavřince

Studie křižovatky u kostela sv. Vavřince

Navigace

Obsah

Den deskových her v místní knihovně

Milí čtenáři,

v naší nově zrekonstruované knihovně se 4. 5. uskutečnil DEN DESKOVÝCH HER. Zahrát si s námi přijeli kluci z ostravského herního klubu Board Busters, všichni jsou to samozřejmě ostřílení a zapálení hráči, kteří přivezli spoustu skvělých deskovek. Měli jsme připravené hry pro všechny věkové kategorie, takže si na své přišly jak děti, tak i dospělí.
Hrály se hry jako Pandemic, Osadníci z Katanu, karetní hra port Royal či Citadela... menší si zahráli třeba Cink nebo hry od p. Ernestové, které jsou nádherně ilustrované a zároveň jednoduché, takže je opravdu zvládnou všichni, kteří umí alespoň trošku počítat do šesti.
Mně osobně se nejvíce líbila hra Pandemic, kdy hráči nehráli proti sobě, ale museli spolupracovat, aby zachránili lidstvo před šířící se nemocí.
Hry byly opravdu velmi kvalitní a také dlouhé, některé z nich se hrají i tři hodiny a déle. Naštěstí bylo pro hráče připraveno menší pohoštění, takže mohli hrát a hrát a hrát...
Moc děkuji všem hráčům, kteří přišli. Celkem se jich během odpoledne vystřídalo kolem čtyřiceti, což bylo nad všechna moje očekávání a měla jsem z toho opravdu radost.

Takže ještě jednou děkuji a těším se třeba zase příští rok.

Knihovnice