Luboměřský festival jídla - Restaurant Day 2016

Luboměřský zpravodaj č. 1/2019

Luboměř, přestavba vedení VO mezi DTS NJ 6304 a NJ 6306

Předmětem tohoto projektu byla rekonstrukce tří úseků veřejného osvětlení (dále jen "VO") v horní části obce Luboměř, spočívající ve výměně nadzemního vedení VO, rozvaděče a všech svítidel VO.

V rekonstruovaných úsecích bylo postupně demontováno stávající nadzemní vedení VO včetně stávajících svítidel a výložníků. Na nové sloupy rozvodu nízkého napětí se následně nainstalovaly nové nadzemní rozvody VO, které byly provedeny z izolovaných vodičů a uchyceny na sloupy pomocí typových kotevních a nosných svorek, konzol a objímek.

Stávající rozvaděč VO na zděném pilíři poblíž trafostanice NJ 6304 byl demontován včetně betonového pilíře. Na místo pilíře byl postaven nový plastový rozvaděč, který je osazen na pilíři plastovém.  Spínání osvětlení je prováděno v rozvaděči soumrakovým relé a astrohodinami. Ty zamezí nežádoucího sepnutí během dočasného setmění během dne.

Celý rozvod VO byl osazen novými svítidly Voltana 3 LED 55W, které jsou opatřeny funkcí redukce výkonu na 50% v čase od 23:00 – 04:00. Jedná se především o hospodárné a výkonné řešení osvětlení pro rychlý návrat investic.

Celkové náklady na přestavbu vedení VO činily 540.915 Kč a byly plně hrazeny z rozpočtu obce.

Termín realizace: září - říjen 2016.