Vítání občánků - listopad 2016

Svaz měst a obcí ČR

Luboměřský zpravodaj 2/2020

Oprava dvou odvodňovacích roštů za humny v Luboměři

Širším cílem tohoto projektu bylo dosáhnout zlepšení kvality života zdejších obyvatel a zvýšení atraktivity obce. Specifickým cílem projektu pak byla oprava příkopy a dvou odvodňovacích roštů, jež jsou součástí důležité místní komunikace. Oba odvodňovací rošty byly již v naprosto nevyhovujícím stavu. Betonové těleso roštu, vybudované v minulosti v rámci tzv. „akce Z“, se bortilo a železné rošty byly již značně deformované. V tomto úseku komunikace byly navíc propadlá místa, vyjeté koleje, které bránily kvalitní zimní údržbě cesty, nebyl zajištěn optimální odtok vody a na mnoha místech byla vrchní vrstva komunikace také narušena (díry, praskliny,...). Tím, že samotná komunikace nebyla účinně a dostatečně odvodněna, docházelo k tomu, že se její stav každoročně jen zhoršoval. Bylo tedy nutné komunikaci dobře odvodnit. Zároveň muselo být provedeno přepojení nynější dešťové kanalizace z přilehlé budovy a polí mimo stávající rošt, a to do nové revizní šachty na stávající kanalizaci. Proto v rámci projektu došlo k odstranění stávajících značně poškozených roštů, usazení nových prefabrikovaných a jejich napojení na obecní kanalizaci.

Termín realizace: 5-7/2019.
Celkové náklady tohoto projektu činily 393 868,15 Kč.
Akci provedla firma DEMSTAV group, s.r.o., Hranice na Moravě