3. Luboměřský festival jídla

Svaz měst a obcí ČR

Luboměřský zpravodaj 3/2019

Předcházení vzniku odpadů v ORP Odry

Cílem realizovaného projektu je předcházení vzniku komunálních odpadů a zvýšení podílu primárně separovaných odpadů, a to prostřednictvím domácích kompostérů pro občany. V rámci projektu dojde k zakoupení celkem 120 ks kompostérů a 1 ks štěpkovače. Předpokládáme, že kompostéry budou v majetku obce a k užívání do domácností budou zapůjčeny zdarma po dobu 5 let. Po uplynutí této doby přejdou kompostéry do vlastnictví obyvatel. Projekt byl zpracován a podán ve spolupráci s městem Odry a Fulnek.

Termín realizace: podzim 2018.

Předpokládané celkové způsobilé náklady projektu: 2 865 528 Kč.
Skutečné realizační náklady projektu: 2 779 854 Kč.

Celkové náklady tohoto projektu činily (za Luboměř) 554 409,90 Kč, z toho činila dotace z Operačního programu Životního prostředí 85%, tj. 471 248,415 Kč.

Tento projekt je financován z Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Životního prostředí. Děkujeme!